نکات مهم در خرید و نصب توالت فرنگی

نکات مهم در خرید و نصب توالت فرنگی و مزایا و معایب آن

اگر به دنبال سبک‌های مدرن به‌منظور دیزاین منزل خود هستید، مسلماً باید تمامی قسمت‌های آن را با این نوع چیدمان متناسب نمایید. اتاق‌خواب و پذیرایی شاید اولین مکان‌هایی باشند که به سراغشان بروید، اما به‌هرحال برای تکمیل پروژه خود و داشتن منزلی ایدئال به‌ناچار سرویس بهداشتی را نیز باید مطابق با معیارهای سبک‌های مدرن دگرگون نموده و فیزیک آن را به‌کلی تغییر دهید.
در این راستا تبدیل توالت سنتی به فرنگی بهترین راهکاری است که از سوی متخصصان امر دیزاین پیشنهاد می‌شود. اما در این راستا نکات مهم در خرید و نصب توالت فرنگی مواردی می‌باشند که نباید به‌هیچ‌وجه از نگاه تیزنگر شما دور بماند. حتی بسیاری از افراد که از درایت بیشتری در این امر مهم برخوردار هستند، به خرید دستگاه کاور اتوماتیک توالت فرنگی نیز پرداخته تا از هر نظر بهداشت و ایمنی افراد استفاده‌کننده از این ابزار پرکاربرد را تأمین نمایند.

در ادامه با این نکات مهم و معرفی مختصری در مورد دستگاه کاور اتوماتیک توالت فرنگی همراهمان باشید.

نکات مهم در خرید و نصب توالت فرنگی و مزایا و معایب آن

معرفی توالت فرنگی

سرویس بهداشتی در هر اداره، شرکت و منزلی چنان پرکاربرد است که دیگر احتیاجی به معرفی ندارد. در همین راستا توالت فرنگی نیز برخلاف نامش امروزه دیگر در اغلب منازل ایرانیان یافت می‌شود که به علت سهولت استفاده از سوی اکثریت مورد تأیید است.

شاید در نگاه اول ضرورتی ایجاب نکند که تا این حد به این سازه ساختمان توجه ویژه شود اما باکمی دقت درمی‌یابیم که بسیاری افراد مانند معلولین، بانوان باردار، بیماران و غیره تا چه حد می‌توانند در کنار یک توالت فرنگی استاندارد که تمامی موازین بهداشتی در مورد آن رعایت شده، احساس راحتی و امنیت نمایند.
بسیاری از توالت فرنگی‌ها با ساختار ارگونومیک طراحی‌شده و کاملاً با شرایط بدنی مختلف سازگار هستند. امروزه متصدیان ساخت‌وساز می‌کوشند تا هرچه بیشتر محیط‌های بهداشتی را عاری از هرگونه آلودگی طراحی نمایند که دستگاه کاور اتوماتیک توالت فرنگی نمونه‌ای بارز و کم‌نظیر از مجموعه لوازمی است که هر نوع آسیب و انتقال بیماری را به صفر رسانده و سلامتی را به معنای واقعی تضمین می‌کند.


استانداردهای الزامی در هنگام خرید توالت فرنگی

موارد بسیاری هستند که شما باید در هنگام خرید به آن‌ها توجه نمایید تا محصولی از هر نظر مناسب و کارآمد را گزینش کنید. شاید نکاتی چون درب، میزان صرفه‌جویی آب، صدا، شیر فلاش‌تانک و غیره از موارد جزئی‌تر باشند اما مسلماً اندازه توالت، طول و عرض پن و غیره از موارد اصولی‌تر و مهم‌تر است که نباید بدون بررسی آن‌ها اقدامی در جهت خرید صورت گیرد.

  • اندازه توالت فرنگی

اگر در گزینش اندازه توالت فرنگی خود دچار تردید هستید باید بدانید، فاصله استانداردی که در این زمینه تعریف می‌شود، ۳۰ سانتی‌متر از دیوار است، یعنی توالت فرنگی شما باید از دیوار پشتی ۳۰ سانتی‌متر فاصله داشته باشد در این صورت قادرید انتخاب صحیح‌تری را انجام داده و به‌اشتباه نروید.

  • ارتفاع پایه

نکته بعدی توجه به ارتفاع پایه است، زیرا بی‌دقتی در این امر صدمات جدی به ستون فقرات، زانوها و کمر وارد ساخته که این مشکلات در افراد مسن با شدت بیشتری رخ می‌دهد.
در این مورد خاص نیز پیشنهاد ۴۰ سانتی‌متر برای ارتفاع می‌باشد.

  • طول و عرض پن

از موارد ذکرشده که بگذریم مسلماً طول و عرض پن یا همان قسمت نشیمنگاه نیز از نکات مهم در حین خرید است.در این مورد خاص شما با تنوع بالایی روبرو بوده که گزینش نمونه‌ای متناسب باسلیقه و نیازتان را بسیار راحت می‌کند. اگرچه توالت فرنگی‌ها با اندازه پن بزرگ‌تر گزینه مطلوب‌تری محسوب می‌شود اما به‌هرحال اگر شما دارای یک آپارتمان کوچک هستید، بهتر است به‌منظور کمتر اشغال شدن فضا به پن های دایره‌ی روی‌آورید و اگر چنین مشکلی را پیش رو ندارید، پن های بیضی به علت اینکه بوی کمتری را در فضا پخش می‌کنند گزینه‌های ایدئال‌تری هستند.

 

  • سیفون و سیستم تخلیه

نکته آخر نیز به سیفون و سیستم تخلیه توالت برمی‌گردد که اگر کارایی لازم را نداشته باشد، کل محصول را زیر سؤال برده و کیفیت آن را به‌شدت تنزل می‌دهد.به‌هرحال هرچه شما بکوشید و تمام موارد ذکرشده را در هنگام خرید رعایت نمایید بازهم به‌هیچ‌ وجه قادر نیستید از تماس بدن خود با جداره توالت فرنگی که زمینه انتقال انواع بیماری‌ها را ایجاد می‌کند جلوگیری کنید مگر آنکه از دستگاه کاور اتوماتیک توالت فرنگی استفاده کرده و بدین‌ صورت یک تضمین واقعی را دریافت کنید.

  • متریال به‌کاررفته

اگرچه قالب اکثر متریال های به‌کاررفته برای سرویس بهداشتی‌ها سرامیک لعاب‌دار است اما این لعاب‌ها باهم تفاوت‌های بسیاری داشته و هرکدام ازنظر ضخامت و استحکام دارای رده‌بندی‌های متفاوتی هستند هرچه این کیفیت ارتقا پیدا نماید قیمت نیز به طبعِ آن افزایش می‌یابد و جرم‌گیری مداومی که بر سطح این لوازم رخ می‌دهد، نیاز به شست و شوهای پی‌درپی را می‌طلبد که در این حالت اگر لعاب به‌کاررفته دارای درجه کیفی قابل قبولی نباشد، به‌سرعت آسیب‌دیده و احتمال گرفتگی لوله را نیز به همراه دارد.

مزایا و معایب توالت فرنگی:

انواع بیماری‌های استخوان و مفاصل امروزه چنان رایج شده که با افزایش محدود، سن نیز به سراغ افراد آمده و آن‌ها را درگیر می‌کند، به‌گونه‌ای که حتی چند دقیقه نشستن بر روی توالت سنتی درد و ناراحتی فراوانی را به همراه دارد. این امر تا حدی مهم است که پزشکان، حتی افراد سالم را نیز برای پرهیز از چنین عواقبی به استفاده از توالت فرنگی تشویق می‌نمایند، پس می‌توان یکی از مزایای توالت فرنگی را دور ماندن از انواع آسیب مفاصل و درد کمر و زانو دانست.با این‌ حال بسیاری از افراد تمایل چندانی به استفاده از این نوع توالت‌ها نداشته زیرا به علت تماس مستقیم بدن با سطح این توالت‌ها، آن‌ها را منبع انتقال بیماری قلمداد می‌کنند. درصورتی‌که امروزه بر سرکار آمدن دستگاه کاور اتوماتیک توالت فرنگی این معضل را به‌خوبی مرتفع نموده و این دغدغه را از افراد دور کرده است.

اگرچه معایب بسیاری را برای استفاده از توالت فرنگی یاد می‌کنند، اما بر سرکار آمدندستگاه کاور اتوماتیک توالت فرنگی توانسته باقدرت در برابر تمامی این مشکلات بایستد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *